Logo

Zahradní chatky - Nabízíme široký sortiment zahradních chatek a altánků značky Universo

Space Plus

Pro zahradní domky jsme už v loňském roce připravili jednu zásadní novinku, pomocí které dokážeme při stejném půdorysu zahradních domků získat více užitné plochy.  Nevěříte ? Přesvedčíme Vám tedy o tom, že dva domky o stejném půdorysu mohou mít různě velkou užitnou plochu.

spaceplus-ilu-5.jpgBěžná konstrukce většiny zahradních domků a chat využívá rohový srubový spoj, který má vždy přesahující profily jednotlivých stěnovnic chaty nebo domku - ty vlastně drží celý domek po hromadě. Přesahy jednotlivých dřevěných stěnovnic zákazníci nazývají "uši" .  Přesah uší na každou stran u zahradního domku je důvodem, že vnitřní užitná plocha je menší nežli obvodový rozměr celého zahradního domku. K tomu je samozřejmě nutné ještě připočítat sílu stěny zahradního domku

Detail srubového spoje zahradního domku vidíte na obrázku vedle - přesah stěnovnic činí obyvkle 12-13 centimentrů - ale pozor - na každou stranu. Pokud tedy máte zahradní domek s udávaným rozměrem 3x3metry , je nutné tento přesah odečíst , aby jste dostali přesný roměr chaty.

spaceplus-ilu.jpgRázem se pak z takového domku vyklube rozměr ne 3x3 metry,  ale 2,74x2,74 metry ( 13 cm přesahu stěnovnic odečítáme z každé strany). Proto tedy při nákupu zahradního domku zohledňujeme ten rozměr, který je opravdu efektivně využitelný, a ne ten největší, který jde na každém domku naměřit a dobře marketingově prodat.

Nový systém Space Plus řeší rohový spoj nepoměrně efektivnějším způsobem. Pomocí patentované rohové konstrukce domku dokážeme zajisti velmi stabilní konstrukci každého zahradního domku, a to i při různé síle stěny domku.
Na zmíněném konkrétním domku 3x3 metry názorně vidíte, jak systém Space Plus dokáže zvýšit užitnou hodnotu a plochu  domku při zachování stejných vnějších rozměrů.

Systém Space Plus pro zahradní domky a chaty

 

Rozdíl u obou provedení spoje je markantí zvláště u menších domků do rozměru 10m2. Systém Space Plus se však netýká pouze plošného rozměru domků, ale je i o efektivní výšce v každé, byť malé zahradní chatě nebo domku.

Sytém vysoké boční stěny zahradní chatyZahradní domky a chaty označené názvem Space Plus mají vyšší stěny i hřebenové vazníky než běžné náŕaďové domky, což Vám umožňuje umístění vysokých regálů nejen do štítových stěn, ale i do bočních stěn domků, a to bez výškového omezení. Zapomeňte na sehnutou hlavu nebo nemožnost uložení zahradního nářadáí na stojato. I na horní police regálu ve Vašem nářaďovém domku efketivně uložíte nejn nízké věci, ale třeba plechovky barev, nářadí, kanystr s benzínem pro Vaší motorovou zahradní sekačku - zkrátka veškerý prostor využíváte opravdu efektivně.


Zahradní domky Space PlusModerní design u každého zahradního domku - nová konstrukce srubového spoje každé zahradní chaty, domku nebo altánu, dává stavbě moderní a čistý vzhled.
Na rohový spoj nepoužíváme běžné, ale pečlivě vybírané a lepené dřevo. Tím zabezpečujeme vysokou pevnost sloupu, i jeho tvarovou stálost bez trhlin a prasklin ve dřevě. Stojky jsou pak vysoce odolné vůči deformacím a kroucení.

 

Rohový spoj zahradní chatyKaždý zahradní domek, chata nebo altán má integrované zavětrování,a to pomocí masivních kovových lisovaných profilů. Díky tomuto patentovanému systému rohového spoje získávají naše domky výrazně větší pevnost, než domky prodávané ve většině hoby marketů ( Hornbach, Obi, Baumax) , a tuto vlastnost oceníte zvláště u větších a vyšších zahradních chat.
Na obrázku vedle vidíte detail rohového spoje zahradního domku na nářadí, společně s dilatační mezerou, díéky které může domek bezpečně pracovat při dilataci dřeva způsobené změnami vzdušné vlhkosti  ( jaro, léto - déšť a dlouhé sucho). Zapomeňte na slebé dřevěné frézované lišty, které u jiných rohových spojů zajišťují výškovou stabilitu domku - zde ji zajišťuje rohový spoj sám o sobě !

Zahradní chatky

Aktuality

archiv novinek | rss verze

Zaujalo nás : |Zahradní altány

Copyright © 2007-2024 Vladeko, spol. s r.o. | Webdesign od nete.cz | Mapa stránek